פיתוח מנהיגות עובדים במנהל הציבורי

מאגר הידע של דואלוג: מאגר הידע המקיף בעברית בתחומי האסטרטגיה והחשיבה המערכתית
גרסה מ־00:36, 13 באוקטובר 2017 מאת Office (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


פיתוח תפיסת מנהיגות ומסוגלות לקידום חזון אישי וקבוצתי בקרב עובדים שאינם מנהלים

ההצעה ב-pdf

עובדים במנהל הציבורי נדרשים להתמודד יום יום עם סוגיות הדורשות הכרעה, קבלת החלטות והתמודדות עם מקרי קיצון מסוגים שונים (סוציאליים, בריאותיים, כלכליים וכו'). עם זאת, מרחב הסמכות והגדרת התפקיד שלהם הם לא פעם מצומצמים ואינו תואם את האחריות שלהם בפועל בטיפול במקרים אלו. הפער בין הסמכות והאחריות מצריך מהעובד להפעיל מנהיגות ולעתים אף לחולל שינוי בדפוסי הפעולה. לאור זאת, הסדנה המוצעת חושפת את העובדים לגישות ולכלי מנהיגות שאינם תלויים דווקא בסמכות מוגדרת, אלא נובעים מתוך שגרת הפעולה היומיומית.

צורת העברת הסדנה

הסדנה מועברת על ידי שני מנחים בעלי ניסיון בפיתוח מנהיגות בזרועות הביטחון, במשרדי ממשלה ובעמותות. הסדנה מתבססת על הידע, הנסיון והחוויות של העובדים ובהכרח מערבת אותם בתוך התהליך. במהלך הסדנה נתנסה בכלים שנלמד ונבחן סוגיות שנמצאות על הפרק ביומיום של העובדים. הצלחת הסדנה מעצימה את העובדים, מסייעת בגיבוש קבוצת מנהיגות, ויכולה להעניק כח ולהגדיל את יכולת ההשפעה של העובדים. מתוך כך, ניתן ליעל את תהליכי העבודה, ולשפר את השירות הניתן כמו גם את רווחתם של העובדים.

משך הסדנה: 4 שעות.

הודפס מתוך מאגר הידע של דואלוג בכתובת: "https://doalogue.co.il/wiki/index.php?title=קורסים_והכשרות/פיתוח_מנהיגות_עובדים_במנהל_הציבורי&oldid=8285"

משותף תחת רישיון CC-BY 4.0. ניתן להפיץ באופן חופשי תוך מתן קרדיט לדואלוג וקישור למקור.