סדנת מנהיגות הסתגלותית

פרדיגמה חדשה לניהול וייעוץ אסטרטגי
< קורסים והכשרות(הופנה מהדף סדנת מנהיגות הסתגלותית)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

Leadership lane.jpg

גישת דואלוג לפיתוח מנהיגות מתבססת על גישת המנהיגות ההסתגלותית אשר פותחה בבית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד, על ידי הפרופסורים רונאלד חפץ ומרטי לינסקי. גישה זו, מותאמת במיוחד לפעולה והובלת שינוי בתאגידים, ובארגונים ציבוריים ובטחוניים ומעצימה את יכולתו של הפרט להבין את המערכת ומתוך כך לתכנן ולהוביל שינוי בתוכה.

גישת המנהיגות ההסתגלותית מסייעת למנהלים לעצב את התפקיד שלהם כמניעי שינוי – המושגים והכלים של גישה זו מסייעת בזיהוי אתגרים רוחביים וברתימת שותפים לשינוי ולכן מותאמת במיוחד לדפוסי המנהיגות הנדרשים במערכות. לצוות דואלוג ניסיון של למעלה מעשור שנים בשימוש, פיתוח והטמעה של כלים מתחום המנהיגות ההסתגלותית במגזר הציבורי והפרטי.

מטרת הסדנה

חשיפת המשתתפים לגישת המנהיגות ההסתגלותית, הטמעה של כלים להובלת שינוי בסביבה המערכתית לאור עקרונות הגישה, ובירור הרלוונטיות של הגישה עבור המשתתפים בעבודתם במערכת.

מבנה הסדנה

30 דקות

פתיחה והיכרות, והצגת עקרי הגישה: בין אתגר טכני להסתגלותי, מה החסמים לשינוי.

45 דקות

תחקור א' – ליווי תהליך תחקור של תהליך שינוי הסתגלותי שניסה אחד המשתתפים בקורס להוביל, חילוץ הכלים מן הסיפור, ויצירת תשתית לניתוח הסתגלותי של הסוגיה.

התחקור נערך על בסיס מתודה סדורה לחקירה הסתגלותית

15 ד' הפסקה

30 דקות

סבב מושגי ראשון - כלים להנעת שינוי: זיהוי האתגר החבוי (מטה-אינדיקטורים); מיפוי בעלי העניין ורתימת שותפים 

45 דקות

תחקור ב' – תחקור אירוע הסתגלותי נוסף בקבוצות.

15 ד' הפסקה

30 דקות

סבב מושגי שני - כלים לשימור העבודה: וויסות הטמפרטורה, תזמור הקונפליקט, החזרת העבודה לבעלי העניין.

30 דקות

סיכום – הרלוונטיות של גישת המנהיגות ההסתגלותית בעבודת דרג הביניים בארגון

אודות דואלוג

דואלוג הינו מיזם המקדם חזון למנהיגות ערכית המתבססת על יכולת חשיבה מערכתית במגזר הציבורי בישראל. אנו מטמיעים בקרב מנהלים ראיית עולם וכלים לניתוח אסטרטגי ויכולות לקידום שינוי. זאת, באמצעות סדנאות המשלבות פיתוח ידע, פריצת חסמים תפיסתייים ותרגול פרקטיקות של מנהיגות.

מתודולוגיית העבודה של דואלוג מתבססת על שילוב של גישות חדשניות מתחום החשיבה האסטרטגית, תורת המערכות ומתחום המנהיגות ההסתגלותית, ומתוקפת בניסיון רב בליווי ההתמודדות עם סוגיות אסטרטגיות ומערכתיות במגזר הציבורי ובמערכות הבטחון. 

עוד בנושא זה