דואלוג היא בוטיק אסטרטגיה הפועלת מאז שנת 2014 בתחום של ליווי הנהלות בתהליכי שינוי וגיבוש אסטרטגיה בסוגיות סבוכות ודינמיות. דואלוג הוקמה על ידי  יותם הכהן ויובל הולצמן לאחר שפרשו ממכון ראות, מתוך הכרה בצורך של מנהלים לפעול אסטרגית בסביבות של אי-וודאות ובמטרה להנגיש את כלי החשיבה המערכתית להנהלות במגזר הפרטי והציבורי בישראל.

המסע של דואלוג החל במבוכה העמוקה אותה חווינו במהלך השירות הצבאי במלחמת לבנון השניה וברצועת עזה – כאשר נדרשנו להתמודד עם שאלת היסוד של התאמת המערכות שלנו לעולם וליריבים המשתנים, ולא תמיד בהצלחה יתרה. מסע הגילוי הזה הוביל אותנו לכל מי שעסק בנושא ההסתגלות והחשיבה המערכתית באופן רציני בישראל, וגם למקורות השיטתיים שנוצקו בעולם בהתייחס לשאלה זו. אספנו מתודולוגיות מאגף המודיעין בצה"ל, ומגופי החשיבה של מערכת הביטחון; ינקנו כלים, גישות ומודלים לחשיבה מערכתית מד"ר צבי לניר ומחברת פרקסיס בראשותו, ומן היישומים של כלים אלו במסגרת מכון ראות; סקרנו לעומק גישות מערכתיות בתחומי המנהיגות (בעיקר מתחום המנהיגות ההסתגלותית) והפכנו את רוב האבנים החשובות בתחום של גיבוש אסטרטגיה עסקית.

מתוך ניסיון של שנים בתחום התאמנו את הכלים והמתודולוגיות לצרכי העולם העסקי, בגיבוש תהליכי התערבות מהירים ואפקטיביים ליצירת בהירות אסטרטגית והגדלת הערך העסקי למול שינויים תכופים בשוק ובטכנולוגיה ואופציונאליות גוברת.

יצירת בהירות במציאות המאופיינת באי-וודאות מחייבת שילוב בין בירור אסטרטגי-תפיסתי לבין התנסות פעילה בעולם. התהליך שלנו משלב בין צורות הפעולה האלו, כדי לייצר לארגון יכולת לפעול באופן קוהרנטי ואפקטיבי גם כאשר משתנים רבים אינם ידועים:

  • ליווי תהליכי חשיבה אסטרטגיים – אנו מסייעים להנהלת החברה לחשוב לעומק על סוגיות היסוד בחברה ובשוק, לנתח את הפערים האסטרטגיים ואת פוטנציאל הצמיחה ולגבש על בסיס זה את היעדים וכיווני הפעולה להמשך.
  • התוויית תכנית לגישוש והתנסות – אנו מסייעים לגבש תוכנית עבודה לאור היעדים האסטרטגיים הבוחנת, מתקפת ומדייקת את ההבנות, ומאפשרת פריצת דרך בעשייה.

אנחנו לא חברת מחקר עסקי. אנו מאמינים כי כאשר מנהלים מגבשים בעצמם תמונת המצב, הדרך ליצירה ובעיקר ליישום של מענים חדשניים טבעית וקלה יותר. על כן עבודתנו מבוססת על סיוע בחילוץ הידע והתובנות מהנהלת החברה עצמה, ובניה משותפת של תמונת המציאות ואסטרטגיית הפעולה הנדרשת. חברות רבות אינן בטוחות ביכולת הזאת, וחשות צורך לבצע אותו על ידי מיקור חוץ – הן בהיבטי סקר שוק, והן על ידי ביצוע ניתוח ארגוני נרחב. ניסיוננו מראה כי ביצוע בנצ'מרק חיצוני מביא לרוב לתוצר גנרי מדי או לא רלוונטי בכלל לשאלות שבאמת מעניינות את החברה. הליווי שלנו מסייע להפוך את סקירת השוק לתשתית אסטרטגית לפעולה. 

אנו לא יועצים ארגוניים. פעמים רבות התחושה ש'משהו לא עובד בחברה' מוליכה לרצון לביצוע שינוי ארגוני נרחב, על אף שלעיתים הגורם למצב הזה הינו חיצוני לחברה, ושינוי פנימי ללא הבנת הסביבה והיעדים האסטרטגיים יוביל לעוד מאותו הדבר. הליווי שלנו מסייע להוביל תהליכי שינוי מערכתיים ואסטרטגיים – כאלה המבוססים על הבנת הארגון והסביבה ויצירת הלימה בניהם.

DoAlogue ו-OpenFox

OpenFox קמה מתוך דואלוג ב-2015 ומתמקדת באפיון והקמה של מערכות ידע לארגונים. הידע והנסיון של דואלוג בהיבטים ארגוניים ואסטרטגיים ובתחומים של חשיבה מערכתית בא לידי ביטוי בכלים הטכנולוגיים ש-OpenFox מפתחת ומטמיעה בארגונים. אנו מאמינים שלא ניתן להבין סביבות עסקיות משתנות ולייעץ לעסקים כיום ללא היכרות עמוקה עם הפוטנציאל והאתגר שהטכנולוגיה המשתנה מייצרת לעסקים. הזרוע הטכנולוגית של OpenFox מאפשרת לנו לשמור על עדכניות בתחום הפיתוח הטכנולוגי.

פוסטים בבלוג אודות עבודת דואלוג

4 שנים ברחבת הריקודים: לא תשתנה; השתנה, תשתנה

4 שנים ברחבת הריקודים: לא תשתנה; השתנה, תשתנה

אַחַר-כָּך הִפְנָה אֶת פָּנָיו אֵלַי בַּפַּעַם הָאַחֲרוֹנָה כְּמוֹ בַּיוֹם שֶׁבּוֹ מֵת בִּזְרוֹעוֹתַי וְאָמַר: אֲנִי רוֹצֶה לְהוֹסִיף שְׁנַיִם לַעֲשֶׂרֶת הַדִּבְּרוֹת: הַדִּבֵּר

מעבר לאופק – על החיבור בין אסטרטגיה ופילוסופיה

מעבר לאופק – על החיבור בין אסטרטגיה ופילוסופיה

האם ניתן ללמוד אסטרטגיה? האם ניתן להעשיר את הכלים האסטרטגיים שבידנו? כיצד ניתן לחשוב מעבר למה שאנו יודעים? הפוסט מביא

דואלוג So-Low

דואלוג So-Low

פסיכולוגית: איך היה השבוע שלך חברת ייעוץ גנרית? חברת ייעוץ גנרית: אני לא יודעת, קמתי בבוקר, לבשתי רשמי, קניתי קפה בארקפה,

למה אנחנו צריכים את זה? אנחנו כבר יודעים הכל

למה אנחנו צריכים את זה? אנחנו כבר יודעים הכל

במהלך תהליך הלמידה שערכנו לטובת פיתוח ומיקוד המוצר הייעוצי של דואלוג למגזר הטכנולוגי היתה שאלה דומה שחזרה באופנים שונים. האנשים