דואלוג, בוטיק אסטרטגיה, הוקמה ב-2014, מתוך מפגש מתמשך עם אתגרי הניהול האסטרטגי בעולם הבטחוני והאזרחי. זיהינו את הצורך בתהליכים מהירים ואפקטיביים, ופיתחנו מגוון פתרונות וכלים שמסייעים להנהלות ליצור בהירות, להגדיל את הערך העסקי ולהתאים את עצמם לאורך זמן לשינויים בטכנולוגיה ובשוק. אנחנו מבינים שלמנהלים אין את הפריבילגיה והזמן לעצור הכל ולעסוק באסטרטגיה, וכי התנסות פעילה וחיכוך בעולם האמיתי הם הכרחיים. אנחנו אוהבים לעבוד עם מנהלים מעורבים, שרוצים להעצים את יכולות החשיבה שלהם ושל אנשיהם, ולמנף את הידע והניסיון שכבר קיים בארגון. 

אנחנו מלווים חברות הייטק וסטארטאפים לצד חברות בתעשיות מסורתיות, ומשרדי ממשלה ועיריות לצד עמותות. זאת, מתוך ההבנה כי קיימים מאפיינים דומים וחוצי מגזרים להנהלות בישראל.

השותפים המובילים בחברה – יותם הכהן ונעמה שוהם – מביאים עמם סט יכולות מגוון ומשלים בתחומי האסטרטגיה, הטכנולוגיה והאופרציה. כיום, צוות היועצים המנוסה של דואלוג מסייע ללקוחות מגוונים לחשוב לעומק על סוגיות היסוד בחברה ובשוק, לנתח את הפערים האסטרטגיים ואת פוטנציאל הצמיחה, ולגבש כיווני פעולה ויעדים להמשך.

ערכי דואלוג

רענון תפיסתי. אנו מביאים ללקוחות תפיסה שונה וסט כלים ייחודי באקוסיסטם הישראלי, עם רלוונטיות גבוהה לאתגרים הכרוכים בניהול בתנאי אי-ודאות. זוהי תפיסה המאפשרת להנהלות לעבור מתרבות ניהול של "כיבוי שריפות", ומ'טקסים' אסטרטגיים לא אפקטיביים לתרבות אסטרטגית של גמישות ויצירתיות.

שותפות בתהליכי החשיבה. התפקיד שלנו הוא לעזור להנהלה לגבש את האסטרטגיה בעצמה, כי אין תחליף לידע וליכולות הביצוע של המנהלים. הניסיון מראה שחשיבה פורצת דרך מתרחשת כאשר חושבים יחד ממגוון כיוונים. יועצי דואלוג מיומנים בפיתוח שיח משתף ומלמד בין חברי ההנהלה בכל מפגש, גם בסוגיות טעונות או במשברים. 

חתירה לסיבות השורש. אנחנו לא מסתפקים בזיהוי התופעות שעל פני השטח, ויודעים שלעתים סוגיה שתסומן על ידי הארגון כבעיה בוערת, היא רק סימפטום של סוגיה עמוקה יותר. החתירה לשורש האתגרים מאפשרת לפרוץ קבעונות ולמצוא הזדמנויות חדשות ומבטיחות.

גמישות ואפקטיביות. דואלוג לוקחת ברצינות רבה את הזמן של הלקוחות שלה. אנו מתאימים את היקף התהליך לסוגיה העומדת על הפרק, ליכולות ההנהלה, ולצרכי הארגון וכך יוצרים תהליכים תכליתיים המאפשרים להתקדם לעשייה משמעותית תוך זמן קצר.  

הכרה במגבלות הייעוץ. לצערנו עוד לא מצאנו את שיקוי הקסם של האסטרטגיה. שום מודל, מחקר או נסיון מצטבר לא יפזר את הערפל ואי הוודאות שהם חלק בסיסי מאתגרי הניהול הבכיר. אנו מציעים ללוות את המסע – במתודולוגיות, חקירה מעמיקה, נקודות מבט רעננות, שאלות טובות, קשב ובעיקר בשותפות – שיעזרו לכם להתוות את הדרך.

צוות דואלוג

יערה אהרוני פוגל

יועצת בכירה

חברה בצוות דואלוג משנת 2021, בעלת ניסיון רב בליווי תהליכי מדיניות ואסטרטגיה בגופים ביטחונים בגישה מערכתית (מאז 2014). בוגרת תואר שני מטעם הפקולטה למדע המדינה באוניברסיטה העברית.

תחומי ליבה:

 • מתודולוגיה בגישה מערכתית
 • חשיבה אסטרטגית
 • מגזר ביטחוני
יותם הכהן

יותם הכהן

מייסד ומנכ"ל

מייסד ומנכ"ל של חברת דואלוג מאז 2014. בעבר הוביל את צוות הביטחון הלאומי במכון ראות, בעל תואר מוסמך (בהצטיינות) בתכנית הבכירים של מכון כהן, אוניברסיטת תל אביב. מייסד ובעלים בחברת OpenFox.

תחומי ליבה:

 • חשיבה אסטרטגית
 • חברות טכנולוגיות, קמעונאות, ביטחון
נעמה שוהם

נעמה שוהם

מגזר ציבורי

חברה בצוות דואלוג משנת 2018. בעלת ניסיון רב בליווי בכירים בגופים ציבוריים ואזרחיים בתהליכי תכנון, וגיבוש מדיניות. בוגרת תואר שני (בהצטיינות) במדיניות ציבורית.

תחומי ליבה:

 • מגזר ציבורי 
 • רשויות מקומיות
 • תכניות עבודה ותכנון
יואל יפה

יואל יפה

מגזר עסקי וטכנולוגי

שותף בדואלוג מאז 2017. בעל רקע נרחב בניהול פרויקטים טכנולוגיים מורכבים ובליווי תהליכי שינוי באמ"ן ובצה"ל. בוגר תואר ראשון במחשבת ישראל ולימודי גישור.

תחומי ליבה:
 • חברות טכנולוגיות
 • חברות קמעונאיות
 • מערכת הביטחון
 • אסטרטגיה למערכות מידע

מתן רוטמן

יועץ בכיר לשעבר

מתן שימש כשותף בחברת OpenFox ומייסד-שותף של חברת Shoox. בעבר שימש כיועץ בתחום ניהול הידע במטה לקידום הרפורמה בנציבות שירות המדינה. בוגר תואר ראשון במדע המדינה ויהדות. כיום משמש כיועץ בכיר בתחום ניהול הידע בחברת דלויט. 

יובל הולצמן

יובל הולצמן

שותף לשעבר

מייסד שותף של דואלוג (2014-2016), יועץ ארגוני מוסמך, לשעבר ראש תחום כח האדם וההדרכה במכון ראות, וכן חוקר בתחום החברתי-כלכלי. בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות ובקידום גישות חדשניות לפיתוח למידה. בוגר תוכנית חותם. כיום משמש כרכז ומחנך בכפר הנוער אלוני יצחק.  

פוסטים בבלוג אודות עבודת דואלוג

4 שנים ברחבת הריקודים: לא תשתנה; השתנה, תשתנה

4 שנים ברחבת הריקודים: לא תשתנה; השתנה, תשתנה

אַחַר-כָּך הִפְנָה אֶת פָּנָיו אֵלַי בַּפַּעַם הָאַחֲרוֹנָה כְּמוֹ בַּיוֹם שֶׁבּוֹ מֵת בִּזְרוֹעוֹתַי וְאָמַר: אֲנִי רוֹצֶה לְהוֹסִיף שְׁנַיִם לַעֲשֶׂרֶת הַדִּבְּרוֹת: הַדִּבֵּר

מעבר לאופק – על החיבור בין אסטרטגיה ופילוסופיה

מעבר לאופק – על החיבור בין אסטרטגיה ופילוסופיה

האם ניתן ללמוד אסטרטגיה? האם ניתן להעשיר את הכלים האסטרטגיים שבידנו? כיצד ניתן לחשוב מעבר למה שאנו יודעים? הפוסט מביא

דואלוג So-Low

דואלוג So-Low

פסיכולוגית: איך היה השבוע שלך חברת ייעוץ גנרית? חברת ייעוץ גנרית: אני לא יודעת, קמתי בבוקר, לבשתי רשמי, קניתי קפה בארקפה,

מי האסטרטג בחברות טכנולוגיות?

מי האסטרטג בחברות טכנולוגיות?

המילה אסטרטגיה במובנים העסקיים שלה משוייכת לרוב לתאגידים גדולים ומבוססים, והיא נתפסת כפחות שייכת לעולם הסטארטאפים. שם נמצא יותר נוכחות