פורטל:הרצאות

פרדיגמה חדשה לניהול וייעוץ אסטרטגי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מהו ניהול מערכתי

הניהול המערכתי הינה גישה המאפשרת את עיצובה ויישומה של מדיניות בסביבה מורכבת שאינה נמצאת תחת מוטת הניהול והשליטה הישירה של המנהל.

ניהול המשאב הקוגניטיבי בארגון

ניהול המשאב הקוגניטיבי של העובדים בארגון, שווה בחשיבותו לניהול המשאב האנושי והפיננסי ונדרש כדי לאפשר את החדשנות מחד, ואת היעילות והמכווננות התפעולית מאידך. ללא ניהול משאב זה, עובדים יתקשו לממש את מטרות הארגון, בהיעדר הבנה משותפת והארגון יתקשה להשתנות או לקדם שינוי משמעותי במציאות.

ניהול ופיתוח אסטרטגי במצבי אי-וודאות

ההרצאה מציגה מסגרת לסיווג אתגרים ניהוליים, ולהבנת דפוסי פעולה רלוונטיים במצבים אי-וודאות, ומסייעת למסגר מחדש את האתגרים ולפעול ביתר רלוונטיות.

איתור זרמי עומק בסביבה האסטרטגית

כדי לחוש זרמי עומק בארגון ובסביבתו יש צורך בהרחבת הממשקים ויכולת ההתבוננות. לשם כך יש צורך בוויתור על מחיצות בתוך הארגון, ובין הארגון לסביבתו ולפתח שיח של רפלקציה.

מנהיגות הסתגלותית

גישת המנהיגות ההסתגלותית שפותחה בבית הספר לממשל בהרווארד מספקת כלים להובלת שינוי מערכתי נרחב, בארגונים ובסביבה הרחבה.

אסטרטגיה בעידן הפוסט-SWOT

החשיבה האסטרטגית בעולם מתבססת ברובה על פיתוחים מושגיים משנות ה-60. מאז, קצב השינוי ומורכבות האתגרים רק גדלו. ההרצאה מנגישה כלים חדשניים לחשיבה וניהול אסטרטגי בעולם מורכב.

מהי חלוציות תעסוקתית?

עובדים ומנהלים רבים חשים חוסר מיצוי בשוק העבודה, וקושי רב לעבור מקום עבודה. ההרצאה מביאה מודלים לפיתוח חזון אישי למשרה הנוכחית ולפיתוח אישי בטווח הרחוק

חדשנות פורצת אופקים

רבים מכנים עידן זה כעידן החדשנות, אך לרוב החדשנות בארגונים מתייחסת להתייעלות מקומית ולא לחשיבה פרדיגמטית מקורית. ההרצאה דנה באתגרי החדשנות ובאופן שבו ניתן לייצר חדשנות מהותית בארגונים