סדנה להעצמת מנהלים במגזר הציבורי

מאגר הידע של דואלוג: מאגר הידע המקיף בעברית בתחומי האסטרטגיה והחשיבה המערכתית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


ההצעה ב-pdf

סדנה זו מיועדת עבור מנהלים בדרג הביניים הזוטר שחווים בתפקידם פער בין דרישות התפקיד לבין עומס המשימות השוטפות וחוסר במשאבים הנדרשים להתמודד עם מכלול האתגרים.

האתגר - עליה ניכרת בעומס הניהולי

פקידים בזרועות הממשל השונות חווים בשנים האחרונות עליה ניכרת במגוון, באיכות ובכמות המשימות להן הם נדרשים. הנגישות הגוברת (תוצר של מהפכת התקשורת) לצד עליה בתודעת השירות מייצרים עומס עבודה המתנקז אל המנהלים הזוטרים ובדרג הביניים. אלו, נדרשים להתמודד עם תור משימות שאין לו סוף המוביל לשחיקה בתפקודם בהיבטים רבים. בתוך מציאות זו, מתערער ההיבט הבסיסי של ניהול, דהיינו – היכולת להבין ולעצב את תחום אחריותם וכפועל יוצא מכך לתעדף את משימותיהם ומשימות הצוותים שתחתיהם.

מבלי לאפשר למנהלים לעצב את תפיסת התפקיד וסביבת העבודה, הפתרונות המוצעים לרוב בדמות סדנאות ניהול זמן אינם אפקטיביים. תמיד ימצאו עוד משימות, והשאלות המרכזיות הן כיצד לתעדף את העבודה כמכלול, ולא רק לדרג משימות מקומיות.

מטרת הסדנה: העצמת מנהלי דרג הביניים על ידי גיבוש תפיסת תפקיד וכיווני השפעה אישיים

מטרת הסדנה היא להעצים את יכולות דרג הביניים במשרד לגבש אג'נדה ניהולית יוזמת שתקדם את המשרד כמערכת שלמה. הסדנה תציף את הידע המעשי הרב בקרב דרג הביניים, תשרטט את הדילמות ודרכי ההתמודדות הקיימות, ומתוך כך תגבש בקרב משתתפי הסדנה מסוגלות לקידום היכולת הניהולית האישית והמשותפת. מסוגלות זו צריכה לנבוע מהבנה משותפת של הסביבה, האתגרים, והמשאבים הלא ממומשים.

תיאור התהליך

התהליך מתבסס על שלושה מפגשים בני 3 שעות כל אחד:

  • מפגש 1 – התפיסה הניהולית שלי כמו שהיא משתקפת מן הפעילות שלי בשגרה.
  • מפגש 2 – פעולה כמערכת פתוחה – מיפוי, גיוס ורתימת משאבים קיימים לקידום האג'נדה הניהולית שלי.
  • מפגש 3 – מנהיגות ידע בארגון – מרעיון למעשה. מפגש זה יעסוק בהטמעת הידע שפותח בתהליך בהקשרי העבודה השונים.

מעבר לערך המיידי של כל מפגש בפני עצמו, הסדנה בנויה כך שיוטמעו כלים להמשך פעולה וחשיבה בצורות אלו בעתיד.

לקריאה נוספת

הודפס מתוך מאגר הידע של דואלוג בכתובת: "https://doalogue.co.il/wiki/index.php?title=קורסים_והכשרות/סדנה_להעצמת_מנהלים_במגזר_הציבורי&oldid=8573"

משותף תחת רישיון CC-BY 4.0. ניתן להפיץ באופן חופשי תוך מתן קרדיט לדואלוג וקישור למקור.