פנקס הכיס של השועל

מאגר הידע של דואלוג: מאגר הידע המקיף בעברית בתחומי האסטרטגיה והחשיבה המערכתית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פנקס הכיס.jpg

פנקס הכיס של השועל הוא ספר המתאר את עיקרו גישתו התפיסתית של ד"ר צבי לניר. השועל, בניגוד לקיפוד, הוא זה המסוגל לנוע בין מרחבי ידע ומציאות שונים וליצור ידע חדש ורלוונטי. הספר מבקש לתאר את דרכי החשיבה השועליות כמו גם כלים המעצימים את יכולתנו לחשוב ולפעול באופנים אלו. הספר הינו ספר קל לקריאה אך מעמיק ורלוונטי מאוד לכל מי שעוסק בשאלות של התמודדות ארגונית עם בעיות סבוכות.

היבטי פיתוח הידע בדואלוג מבוססים בחלקם על גישתו של צבי לניר כפי שהיא מתוארת בספר זה.

"פנקס הכיס של השועל" הוא פנקס התובנות, ההרהורים והרשימות שלך. צבי לניר משתף אותך, באמצעות המטאפורה העתיקה-חדשה על הקיפוד והשועל, במסע אינטלקטואלי-התנסותי מרתק. במשלים, סיפורים ואנקדוטות מעלה המחבר תובנות פילוסופיות מעמיקות ועם זאת גם מעשיות, המדריכות כיצד לנוע 'בין' הדברים בלי ליפול למלכודת הקיפודיות, שעליה כתב המשורר היווני אַרְכִילוֹקוס, "דברים רבים יודע השועל, אך הקיפוד יודע דבר גדול אחד'.

'פנקס הכיס של השועל' מציע הסבר חדשני על האופן בו מושגים שולטים בחיינו, וכיצד ניתן לשוב ולשלוט בהם ובמחשבותינו. הוא ילמד אתכם לבחון את חשיבתכם ולפתח מושגים ותובנות חדשות ורלוונטיות להבנה ופעולה בעולם המשתנה בקצב מסחרר.

ד"ר צבי לניר הוא הנשיא המייסד של פרקסיס – חברת בוטיק קטנה אך מטריפה, המתמחה בחשיבה אסטרטגית. המושג 'פרקסיס' מיוחס לאריסטו, ומשמעותו היא חתירה מתמדת לשלמות ההבנה, דרך המתח הניגודי שבין התיאוריה לפרקטיקה. את מושג הפרקסיס מיישם לניר, הלכה למעשה זה למעלה מארבעה עשורים, בכתיבה, בייעוץ ובעבודה בשטח.

תיאור הספר בהוצאת מנדלי מוכר ספרים

ניתן לקרוא מובאות מן הספר ולהזמין את הספר כולו באתר הספר בהוצאת מנדלי מוכר ספרים. בקיץ 2020 הספר יצא במהדורה מודפסת. ניתן לרכוש את הספר באתר של צבי לניר בקישור הזה.

לקריאה נוספת

פוסטים בנושא זה בבלוג דואלוג


הודפס מתוך מאגר הידע של דואלוג בכתובת: "https://doalogue.co.il/wiki/index.php?title=פנקס_הכיס_של_השועל&oldid=9643"

משותף תחת רישיון CC-BY 4.0. ניתן להפיץ באופן חופשי תוך מתן קרדיט לדואלוג וקישור למקור.