פנקס הכיס של השועל

פרדיגמה חדשה לניהול וייעוץ אסטרטגי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


פנקס הכיס של השועל הוא ספר אלקטרוני המתאר את עיקרו גישתו התפיסתית של ד"ר צבי לניר. השועל, בניגוד לקיפוד, הוא זה המסוגל לנוע בין מרחבי ידע ומציאות שונים וליצור ידע חדש ורלוונטי. הספר מבקש לתאר את דרכי החשיבה השועליות כמו גם כלים המעצימים את יכולתנו לחשוב ולפעול באופנים אלו. הספר הינו ספר קל לקריאה אך מעמיק ורלוונטי מאוד לכל מי שעוסק בשאלות של התמודדות ארגונית עם בעיות סבוכות.

היבטי פיתוח הידע בדואלוג מבוססים בחלקם על גישתו של צבי לניר כפי שהיא מתוארת בספר זה.

"פנקס הכיס של השועל" הוא פנקס התובנות, ההרהורים והרשימות שלך. צבי לניר משתף אותך, באמצעות המטאפורה העתיקה-חדשה על הקיפוד והשועל, במסע אינטלקטואלי-התנסותי מרתק. במשלים, סיפורים ואנקדוטות מעלה המחבר תובנות פילוסופיות מעמיקות ועם זאת גם מעשיות, המדריכות כיצד לנוע 'בין' הדברים בלי ליפול למלכודת הקיפודיות, שעליה כתב המשורר היווני אַרְכִילוֹקוס, "דברים רבים יודע השועל, אך הקיפוד יודע דבר גדול אחד'.

'פנקס הכיס של השועל' מציע הסבר חדשני על האופן בו מושגים שולטים בחיינו, וכיצד ניתן לשוב ולשלוט בהם ובמחשבותינו. הוא ילמד אתכם לבחון את חשיבתכם ולפתח מושגים ותובנות חדשות ורלוונטיות להבנה ופעולה בעולם המשתנה בקצב מסחרר.

ד"ר צבי לניר הוא הנשיא המייסד של פרקסיס – חברת בוטיק קטנה אך מטריפה, המתמחה בחשיבה אסטרטגית. המושג 'פרקסיס' מיוחס לאריסטו, ומשמעותו היא חתירה מתמדת לשלמות ההבנה, דרך המתח הניגודי שבין התיאוריה לפרקטיקה. את מושג הפרקסיס מיישם לניר, הלכה למעשה זה למעלה מארבעה עשורים, בכתיבה, בייעוץ ובעבודה בשטח.

תיאור הספר בהוצאת מנדלי מוכר ספרים

ניתן לקרוא מובאות מן הספר ולהזמין את הספר כולו באתר הספר בהוצאת מנדלי מוכר ספרים.

לקריאה נוספת