גישת דואלוג להכשרות

מאגר הידע של דואלוג: מאגר הידע המקיף בעברית בתחומי האסטרטגיה והחשיבה המערכתית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דואלוג היא חברה להכשרה ולייעוץ עבור מנהלים ויזמים, הנסמכת הנגשה של גישות מתחום תורת המערכות הסבוכות והמנהיגות ההסתגלותית (adaptive leadership) כדי לסייע למנהלים וארגונים להתמודד מול מצבי אי וודאות. אנו עושים זאת על ידי הטמעה של כלים ניהוליים ותפיסתיים בתוך ההקשר הספיציפי של המנהלים, אם בחליפת ייעוץ ממוקדת לארגון, ואם בהכשרה למנהלים ממוסדות או תחומים שונים.

הערך הייחודי שלנו

אנו נסמכים על הידע הקיים של האנשים, שמגלם באופן אינטואיטיבי התמודדות עם השאלות המורכבות בהן אנו עוסקים. בשל כך אנו מצליחים לחבר יחד הכשרה קולחת, נעימה, משמעותית ומחוללת השראה עם שאלות וסוגיות מאוד מורכבות.

צורת העברת הסדנאות

הסדנאות שלנו משלבות שלושה נדבכים להשגת המטרה של הטמעת גישות פעולה חדשות בארגונים ובקרב מנהלים:

  • הצגת גישות חדשניות לניהול דרך מודלים תפיסתיים וכלי פרשנות ביחס למציאות הפעולה של הארגון והמנהל.
  • הכשרה בכלים יישומיים המממשים את הגישות החדשניות ומותאמים לסביבת הפעולה, דרך תרגול ורפלקציה.
  • הטמעה של הכלים והגישות דרך עיסוק בסוגיות החיות והבוערות של הארגון והמנהלים, תוך שימוש במושגים ובכלים שנלמדו ודיון אודות הרלוונטיות של כלים אלו במרחבים נוספים.

ניהול בתנאי אי-וודאות

הקורס המרכזי שאנו מספקים נקרא 'ניהול בתנאי אי-וודאות', והוא הועבר לראשונה מסגרת גמו"ש למנהלים במגזר החברתי (מנהלי פנימיות, מרכזי חירום, וכן מנהלים ביחידות רווחה וחינוך עירוניות). הקורס עוסק בהנחלת כלים לניהול בסביבות מורכבות ודינאמיות, מתוך הצורך להתמודד עם רמות שונות של ניהול - ברתימה והנעה של העובדים, במו"מ מול משרדי הממשלה ובקידום שינוי מעבר לגבולות הארגון (מול האוכלוסיה הרלוונטית או ביחד עם ארגונים מקבילים). הקורס עוסק על כן בשני נדבכים מרכזיים:

החלק הראשון עסוק בשאלה מה אנחנו רוצים לקדם, בעוד שהחלק השני בשאלה כיצד ניתן לעשות זאת.

הקורס זכה למשובים טובים מאוד, ומאז שהועבר נקבעו כמה וכמה מפגשי פולואפ כדי להמשיך ולקדם את הנושאים שבדיון. שיטת ההעברה של הקורס מתמקדת במפגש בין מודלים תאורטיים לחשיבה על סוגיות מורכבות (למשל מסגרת קינפין) לבין חילוץ ושיתוף של הידע המעשי של היושבים בחדר. הידע המעשי הזה הוא הבסיס והעיקר של הקורס. אנו עובדים עם הידע של המנהלים, שעל פי רוב מעולם לא עוּבַּד כל צרכו. מתוך השיתוף בידע הקיים וההמשגה שלו, אנו מבינים יחד כיצד ניתן לפעול. בין מפגש למפגש מתקיים עיבוד של החומרים בסביבת העבודה. התכלית שלנו בהעברת הקורס הוא תכנית פעולה אישית להמשך העבודה, איש איש בתחומו.

משך הקורס

משך הקורס הוא 5-8 מפגשים של מספר שעות, לכ-15 משתתפים. בנוסף, אנו מעבירים סדנאות קצרות יותר, על בסיס אחד מן הנושאים שבהם הקורס עוסק וללא סגירת מעגל בין ההבנה/למידה לתהליכי השינוי עצמם.

הודפס מתוך מאגר הידע של דואלוג בכתובת: "https://doalogue.co.il/wiki/index.php?title=קורסים_והכשרות/גישת_דואלוג_להכשרות&oldid=6254"

משותף תחת רישיון CC-BY 4.0. ניתן להפיץ באופן חופשי תוך מתן קרדיט לדואלוג וקישור למקור.